Moje stopa ve škole

V letošním školním roce se naše škola zapojí do projektu Moje stopa ve škole, který probíhá pod záštitou městské části Praha 10.

O co se jedná?

Městská část formou participativního rozpočtu podpoří žákovské projekty ve školách. Žáci 4.- 9. ročníků se mají za podpory třídního učitele zamyslet, jak by dle nich bylo možné prostředí školy vylepšit. Následně své nápady zpracují a odhlasují v každé třídě jeden projekt, který postoupí do finálního hlasování. Hlasování se bude týkat všech žáků školy. Vítězný projekt získá 35 000 korun na realizaci.

Cíle projektu:

• Podpořit finanční gramotnost,
  • zábavnou formou učit žáky principům demokratického rozhodování,
  • naučit žáky samostatně a zodpovědně se rozhodovat,
  • zjistit názory a potřeby žáků,
  • vytvářet příjemné prostředí pro žáky,
  • podpořit spolupráci všech aktérů – žáků, učitelů, vedení školy, zřizovatele i rodičů,
  • pěstovat v žácích pocit sounáležitosti se školou a městskou částí.

Harmonogram:

říjen 2022

• vyhlášení projektu Moje stopa ve škole ze strany MČ Praha 10
  • příprava třídních projektů ve školách (4. – 9. třídy)
  • třídní hlasování a výběr postupujících projektů
  • zhodnocení realizovatelnosti projektů vedením školy ve spolupráci s městskou částí

listopad 2022

• kampaň a školní hlasování o projektech
  • vyhlášení výsledků

jaro 2023

• realizace vítězných projektů

Více informací najdete na: https://veskole.mojestopa.cz/.

Pokud by Vás v budoucnu některý z nominovaných projektů zaujal a rozhodli byste se jeho realizaci podpořit, budeme moc rádi.