Dne 23. ledna 2025 se žáci 9. ročníků naší školy zúčastnili velmi silného a emotivního divadelního představení „Klára 3847“ v Divadle U Hasičů v Praze.
Představení „Klára 3874“ se dotýkalo jednoho z nejtemnějších období v lidských dějinách. Hra byla inspirována skutečnými událostmi a vyprávěla příběh mladé židovské dívky, Kláry, která byla během 2. světové války deportována do koncentračního tábora. Číslo 3847, které bylo součástí jejího identifikačního čísla, se stalo symbolem její existence v táborech a připomínkou milionů jednotlivců, jejichž osudy byly nenávratně zničeny během holocaustu.
Tato návštěva byla nejen vzdělávacím zážitkem, ale také připomínkou, jak důležité je nezapomínat na temné stránky naší historie a udržovat památku obětí holocaustu živou, abychom zajistili, že se taková tragédie nikdy nebude opakovat