Tak jako každý rok vybraní milovníci knih ze 2. a 3. ročníků strávili noc ze čtvrtka 27. 3. na pátek 28. 3. ve školní knihovně. Nejednalo se pouze o přespání, ale malí Anderseni měli vedle pilné práce připravené i malé – velké překvapení v podobě návštěvy spisovatele a autora pohádky „Princezna ze mlejna 1 a 2“, pana Václava Bárty st. Povyprávěl jim o své cestě k psaní knížek, rozdal podepsané výtisky své knihy „O kočkách“ a popřál jim hezké nocování. Po náležitém posílení (velké díky všem maminkám za rozmanité občerstvení) se pracovalo na seznámení s letošními jubilanty – J. K. Rowlingovou (60 let), Jiřím Žáčkem (80 let), Pavlem Šrutem (85 let od narození) a nemohl chybět patron H. Ch. Andersen a náš host – Václav Bárta st. Před pohádkou na dobrou noc došlo ještě k představení oblíbených knížek a pak už bylo slyšet jen šustění spacáků a celá rybníčkovská knihovna se pohroužila do sladkého snění.
Děkuji všem malým Andersenům za jejich nasazení, rodičům za spolupráci na překvapení, paní Bokové za pomoc a fotodokumentaci a těšme se na další ročník NsA 



















