Ve čtvrtek 12. 3. se vydali žáci 3. C po stopách Pražského Jezulátka v kostele Panny Marie Vítězné. Seznámili jsme se s příběhem Pražského Jezulátka a zjistili, proč ho lidé navštěvují a prosí o pomoc. Dozvěděli jsme se, odkud se do Prahy malý Ježíšek dostal, proč během roku mění své šaty, co je to oltář, sakristie, krypta. Zahráli jsme si v kostele na kůru a setkali se s mnichem. Nakonec jsme si prohlédli výstavu šatiček pro Jezulátko, kde nás nejvíc zaujaly šaty vyšívané zlatem od Marie Terezie. Domů jsme si kromě nových vědomostí odnesli i malý dáreček.
Archiv pro měsíc: Březen 2026
Program na týden od 16. 3. 2026
|
Datum |
Program na týden 16. 3. – 20. 3. 26 (sudý) |
|
Po 16. 3. |
|
|
Út 17. 3. |
|
|
St 18. 3. |
|
|
Čt 19. 3. |
|
|
Pá 20. 3. |
|
Jarní nabídka knížek
Milí knižní kamarádi
„Jaro milé vezmi klíč,
zimo dlouhá, táhni pryč!
Jaro, jaro už je tady,
Slunce přišlo do zahrady.“
A společně se sluníčkem přišly i nové katalogy z nakladatelství Albatros a Fragment. Objednávat můžete prostřednictvím formulářů (na konci katalogu), nebo e-mailem – olga.liskova@zs-vrybnickach.cz
do 19. 3. 2026
Vyplněnou objednávku odevzdejte mně, paní učitelce, nebo vhoďte do „Liščí schránky“ na sloupu u knihovny. Budete-li chtít knihu jako dárek, napište raději e-mail a označte jako překvapení
Mnoho krásných čtenářských chvilek Vám přeje
Zájezd pro budoucí 8. a 9. ročníky!
Setkání s poezií ve Vršovicích
Včera jsme se se dvěma žáky naší školy zúčastnili recitační přehlídky Poetické setkání, která se konala na ZŠ U Vršovického nádraží v Praze. Přehlídka nabídla příjemnou atmosféru plnou poezie, inspirativních výkonů a setkání mladých recitátorů z různých škol.
Naši žáci si připravili své recitační texty a měli možnost vystoupit před publikem i odbornou porotou. Celá akce byla nejen příležitostí k prezentaci recitačních dovedností, ale také k získání nových zkušeností a inspirace od ostatních účastníků.
Mgr. Jana Pelešková
Moje pocity ze soutěže byly příjemné. Už minulý rok jsem zúčastnil a přijde mi to jako fajn zkušenost.
Dostal jsem spoustu vzkazů, které děti mohly posílat všem účinkujícím. Sice jsem nevyhrál, ale bavilo
mě to a těším se na příští rok.
Ostatní účastníci měli krásné básničky, já sice nepostoupila, ale příští rok to zkusím určitě znovu.








