Fyzika badatelsky

V 8.B si žáci v rámci badatelsky orientované výuky vyzkoušeli sestavit co nejlepší termosku z donesených materiálů. Na sestavení termosky každá skupinka dostala 5 minut. A nebyla by to termoska, kdyby do ní nešel dát horký nápoj. Aby žáci zjistili, která termoska je nejlepší, tak všichni nalili do termosky horkou vodu a pomocí digitálního teploměru sledovali na počítači graf poklesu teploty vody v termosce. Vítězství bylo velmi těsné, neboť všechny skupinky sestavily výborné termosky.

V hodině fyziky, v rámci badatelsky pojaté výuky, žáci 7.C objevovali jakou silou jsou různá tělesa přitahována k zemi. Někteří vyřešili i zapeklitý úkol, jak zavěsit na siloměr kouli, která nemá háček, některým skupinkám tento úkol zůstává do další hodiny fyziky.